Festival dobrých zpráv je soutěží nezávislých tvůrců, amaterských filmařů a studentů. Přihlásit se do soutěže je možné do 30.září ve třech kategoriích: krátkometrážní snímek do 5 minut, hraný film a dokumentární film.

Festival dobrých zpráv je výjimečný i stylem organizace. Jde o sjednocení televizního vysílání a festivalového promítání, jaké pravděpodobně nikde ve světě nemá obdobu. Prostřednictvím vysílání televize Noe se dění festivalu dostane k širokému diváckému obecenstvu. Ojedinělý je také způsob soutěžení. Nejlepší filmy bude hodnotit odborná porota, ale také budou moct hlasovat televizní diváci prostřednictvím SMS. Festival se uskuteční 15.-17.listopadu v atraktivních prostorách Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Nabídne boatý doprovodný program, mnoho kvalitních workshopů, výstavu Dobrých zpráv či panelovou diskuzi o žánru dobrých zpráv - také v souvislosti s datem 17.listopadu, dnem boje za svobodu a demokracii.

Mezinárodní Festival dobrých zpráv organizuje Sdružení Telepace a televize Noe ve spolupráci se studenty Katolíckej univertizy v Ružomberku. Je realizovaný také za podpory Moravskoslezského kraje ČR.

Na 15. – 17. listopad 2017 chystá Televize Noe ve spolupráci s Provozem Hlubina 10.  ročník mezinárodního filmového festivalu s netradičním zaměřením. Festival dobrých zpráv, jak sám název napovídá, se zaměřuje výhradně na filmy, které v sobě nesou poselství DOBRÉ ZPRÁVY.

Moderní společnost je přímo zahlcená negativními zprávami. Komerční média nenabízí dostatek prostoru dobrým zprávám. Autoři jsou nucení produkovat snímky a zprávy komerčně zajímavé, často na úkor obsahu. Následkem toho všeho je přesycenost zprávami negativního druhu. Světýlkem naděje se zdá být Festival dobrých zpráv, který se v tomto roce uskuteční už po desáté.

Festival je zaměřený na šíření pozitivních hodnot společnosti. Jeho ambicí je ukázat média, jako možné nositele dobrých zpráv o současné společnosti. Nezůstává ale jen při tom. Chce zvýšit povědomí veřejnosti o organizacích a lidech, kteří se věnují dobrovolnické činnosti a podílejí se na dobrých zprávách.