Festival dobrých zpráv 2017 bude mít mezinárodní porotu!

Nejlepší filmy budou vybírat a hodnotit Pavol Dzivý, Peter Kravčák, Miroslav Tuščák a Monika Horsáková.

Konečné pořadí filmů pro výjimečnou Cenu televizního diváka určí právě sami diváci, kteří soutěžní snímky shlédnou přímo ve vysílání televize Noe a budou moci hlasovat prostřednictvím SMS. 

 

Seznamte se s našimi porotci

       
Monika Horsáková Miroslav Tuščák Peter Kravčák

Pavol Dzivý

 

Monika Horsáková

Publicistka a dokumentaristka, vedoucí oddělení audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě. Pracovala v České televizi, spolupracuje s Českým rozhlasem nebo výukovým portálem Moderní dějiny.cz. Aktuálně se věnuje vzdělávacím dokumentům s historickou tematikou a vizualizacím moderní české poezie.

 

Miroslav Tuščák 

Publicista, filmový porotce, lektor a scenárista. 

Jako metodik se věnuje celostátní neprofesionální filmové tvorbě v ČR. Pracuje v Národním poradenském centru pro kulturu (NIPOS), příspěvkové organizaci ministerstva kultury.

Na FAMU vystudoval dramaturgii a scénáristiku, vydal už několik knížek. S televizí Noe spolupracoval na několika pořadech "Klapka s...".

 

 

Peter Kravčák

Absolvoval štúdium žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU).

V minulosti pôsobil ako redaktor Mestskej televízie Ružomberok a príležitostne aj ako externý redaktor televízie TA3.

V súčasnosti pôsobí ako odborný asistent na Katedre žurnalistiky FF KU a je šéfredaktorom novovzniknutého spravodajského portálu Ružomberský magazín.

 

Pavol Dzivý

 

Už viac rokov pracuje ako salezián don Bosca na mediálnych projektoch, ale hlavne v oblasti mediálnej výchovy a gramotnosti. 

Po niekoľkých rokoch saleziánskej činnosti sa pripravoval štúdiami a praxou, aby mohol poslúžiť ako nástroj pre šírenie saleziánskeho poslania.

V minulosti vyučoval na katedre žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku, v súčasnosti pôsobí v Žiline.