Festival dobrých zpráv je soutěží nezávislých tvůrců, amaterských filmařů a studentů. Přihlásit se do soutěže je možné do 30.září ve třech kategoriích: krátkometrážní snímek do 5 minut, hraný film a dokumentární film.

Festival dobrých zpráv je výjimečný i stylem organizace. Jde o sjednocení televizního vysílání a festivalového promítání, jaké pravděpodobně nikde ve světě nemá obdobu. Prostřednictvím vysílání televize Noe se dění festivalu dostane k širokému diváckému obecenstvu. Ojedinělý je také způsob soutěžení. Nejlepší filmy bude hodnotit odborná porota, ale také budou moct hlasovat televizní diváci prostřednictvím SMS. Festival se uskuteční 15.-17.listopadu v atraktivních prostorách Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Nabídne boatý doprovodný program, mnoho kvalitních workshopů, výstavu Dobrých zpráv či panelovou diskuzi o žánru dobrých zpráv - také v souvislosti s datem 17.listopadu, dnem boje za svobodu a demokracii.

Mezinárodní Festival dobrých zpráv organizuje Sdružení Telepace a televize Noe ve spolupráci se studenty Katolíckej univertizy v Ružomberku. Je realizovaný také za podpory Moravskoslezského kraje ČR.