Festivalová porota již brzy, stejně jako tvůrci a návštěvníci Festivalu dobrých zpráv, usedne do sedadel kinosálu Cineport a bude sledovat filmy. A následně je hodnotit.

S kým budete mít tu čest?

Třeba s Miroslavem Tuščákem! Zeptali jsme se...


Co pro Vás znamenají dobré zprávy?

Dobrá zpráva člověka potěší, naladí, často postaví na nohy a dá mu odhodlání k dobrým skutkům a činům.

V dnešní době se média předbíhají, kdo nabídne více šokující informace. Jakou pozitivní novinu jste naposledy zachytil v médiích?

Pokud neberu v úvahu odborný tisk, který pomáhá lidem v nějakých problémech (zdravotních, ekonomických), tak rovinu dobra nacházím v tiscích a médiích křesťanského zaměření (Katolický týdeník, Světlo, Proglas, TV NOE, a další).

Co Vás zaručeně potěší?

Vlídné slovo, povzbuzení od zcela neznámého člověka a hlavně žehnajícího kněze.

Co očekáváte od soutěžících tvůrců?

Jako porotce v soutěži Festivalu dobrých zpráv jsem byl několikrát a můžu potvrdit jen kladnou zkušenost, že filmoví tvůrci, kteří zasílají své filmy do této ojedinělé vynikající soutěže a to v podobě hraných nebo dokumentárních se nesou ve světle dobra a jsou nositeli jen dobrých zpráv.

Jak přispíváte k šíření dobrých zpráv?

V odpovědi na danou otázku bych se chtěl držet při zemi a nepsat něco, co by mělo vyzvednout moji osobu. Můj životní příspěvek v šíření dobrých zpráv se snažím vést ve dvou rovinách. V pomoci bližním jakoukoliv formou a pak dobrým slovem (knížky, scénáře) a skutky, které mě budou prezentovat před Bohem.

Jste porotcem Festivalu dobrých zpráv. Co si ceníte na filmech amatérských a debutantských tvůrců?

Tato otázka je úzce spojená s mým zaměstnáním metodika neprofesionálního filmu v Národním informačním a poradenském středisku pro kulturu v České republice. Znám oblast amatérského filmu velice dobře, pohybuji se v něm už sedmnáct let a tak znám i postoje, touhy, ale i problémy amatérských dnes již neprofesionálních filmařů. Přiznávám, často jsem obhájcem, ale i poradcem v jejich obětavém a náročném koníčku. Myslím si, že v rámci naší krásné země nejsou doceněni a v mnohém supluji jen pozice filmových a video kronikářů obcí, měst, krajů a zaznamenávají ve své často až dokonalé filmové tvorbě dění v našem státu již osmdesát let.